Гігієна порожнини рота
👄 🪥🤔 ГІГІЄНА ПОРОЖНИНИ РОТА: МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ
🪥 Гігієна порожнини рота є невід’ємною складовою місцевої профілактики основних стоматологічних захворювань. Зараз випускається велика кількість різноманітних засобів, призначених для гігієнічного догляду за порожниною рота. Це дозволяє диференційовано добирати ці засоби в залежності від стоматологічного статусу, віку та індивідуальних особливостей кожної людини.
🪥 Осінь та зима – це період загострення, як соматичних, так і стоматологічних захворювань. Цьому сприяють різноманітні загальні та місцеві фактори: переохолодження, стрес, екологічні проблеми, віруси, мікроби та ін.
🪥 Речовини, які надають захисну дію на організм людини та підвищують стійкість до виникнення чи загострення хвороб, мають назву адаптогени. Це доволі різноманітна група хімічних сполук, що вміщують в себе: біофлавоноіди, гликозіди, алкалоїди, органічні кислоти, а також останнім часом позитивний вплив досліджений і дією пробіотичних мікроорганізмів. А саме, застосування бактеріальних засобів в медичній сфері – біотерапія.
🪥 Теоретично це поняття існує вже давно і вперше було описане видатним уче6ним-біологом І.І. Мечніковим, який виявив позитивний ефект молочнокислих бактерій на організм людини.
🪥 Біотерапія в основному включає поняття використання бактерійних препаратів: пробіотиків, пребіотиків, симбіотиків, синбіотиків.
🪥 Термін «пробіотики» (в перекладі – «для життя) був запропонований для позначення препаратів, що містять живі мікробні культури. Найчастіше це – молочнокислі бактерії (біфідо-, лактобактерії). Медикаментозні засоби: «Біфідобактерин», «Лактобактерин».
🪥 Термін «пребіотики» позначає речовини, які не перетравлюються ферментами макроорганізму, але утилізуються індигенною пробіотичною мікрофлорою, забезпечуючи тим самим її ріст та функціональну активність. Медикаментозні засоби: «Інулін», «Нормазе», «Лактулоза».
🪥 «Симбіотики» – препарати, що складаються з декількох пробіотичних мікроорганізмів (наприклад, і біфідо- , і лактобактерії). Медикаментозні засоби: «Йогурт», «Симбітер», «Ацилакт».
🪥 «Синбіотики» – термін, який позначає комплексні препарати, що поєднують пробіотики з пребіотиками, тобто живі організми поєднуються із субстратом, який стимулює їх ріст. Медикаментозні засоби: «Біфіформ», «Бактулін».
🪥 Бактеріальні засоби різних груп мають різні показання, курс лікування та дію на організм людини. Але всі вони мають здатність:
🔹 протидіяти впливу патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів (антидисбіотичний ефект);
🔹 стимулювати імунітет людини (імуномодулюючий ефект);
🔹 знижують засвоєння глюковмісних вуглеводів (антидіабетичний ефект);
🔹 зменшують рівень холестерину;
🔹 попереджують виникнення стресу та онкологічних захворювань.
🪥 Але вибір медикаментозних бактеріальних засобів і відповідний курс лікування та підтримуючі терапії призначити може лише лікар.
🪥 👆 Тож наполегливо рекомендуємо не займайтесь самолікуванням, а звертайтесь до лікаря-стоматолога не лише за лікуванням, але й консультаціями та регулярними профілактичними оглядам