A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Сенчанської сільської ради" Полтавської області

Якщо у вас гіпертонічна хвороба

Попри те, що гіпертонічна хвороба дужГіпертонія - СТОП | Клініка EuReCa (Еврика) - Київе поширена в нашому суспільстві, і  її можуть мати ваші сусіди, батьки, знайомі – це не робить її простою та нестрашною.

Гіпртонічна хвороба підступна , як своїми « раптовими» ускладненнями – інфарктом, інсультом, розшаруванням аорти , так і віддаленими наслідками – серцевою недостатністю,  порушеннями ритму та ін. Серце – це м’яз , і чим більшу роботу воно виконує на фоні більш високого тиску, тим пропорційніше воно збільшується.  Саме це й загрожує віддаленими наслідками .

Окрім того, мішенями високого тиску є очі, нирки, судини головного мозку.

Незалежно від того, чи вперше вам встановили гіпертонічну хворобу , чи ви живете з цим діагнозом довго- впливати на неї потрібно як медикаментозно(тобто постійно приймаючи підібрані лікарем медикаменти), так і не медикаментозно(тобто змінюючи спосіб життя).

Дотримуючись здорового способу життя, ви можете підтримувати свій тиск в межах норми , таким чином попереджуючи інші серцеві захворювання та інсульт.

●Віддавайте перевагу здоровій їжі. Використовуйте план харчування DASH(Dietary approaches to stop hypertension):

  • Збагатіть свій раціон  свіжими овочами, фруктами, цільнозерновими продуктами
  • Включайте у свій раціон знежирені або низької жирності молочні продукти, рибу, птицю, бобові, горіхи та рослинні жири.
  • Обмежте продукти з високим вмістом насичених жирів, таких як червоне м’ясо , жирні молочні продукти  та тропічні жири, такі як кокосова олія
  • Обмежте цукровмісні напої та солодощі .

●Зменшіть кількість солі в своєму раціоні до 1,5 грами на добу

● Будьте фізично активними – для дорослих від 18 до 64 років  Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує по меншій мірі, як 150 хвилин на тиждень активності помірної інтенсивності, такої як швидка хода. А також 2 дні в тиждень робіть вправи, щоб закріпити мязи – це допоможе уникнути старечої слабкості та дряблості. Для людей старше 65 років, до попередніх рекомендацій додаються ще вправи на рівновагу- наприклад стояння на одній нозі.

●Утримуйте свою вагу в здорових межах, для цього впевніться у лікаря, що ваша вага не виходить за межі норми.

●Постійно контролюйте тиск , для цього майте вдома тонометр

● Приймайте ліки, призначені лікарем ,за графіком. Переважно всі ліки від гіпертонії приймаються постійно.  Зверніться до свого сімейного лікаря- він видасть вам рецепт ,щоб отримати ліки за державною програмою «Доступні ліки».

● Не призначайте та не відміняйте ліки собі самостійно або без рекомендації лікаря. Люди старшого та похилого віку мають багато супутніх патологій , тому лише лікар може визначити чи підходять вам ті, чи інші ліки.

І памятайте – прості кроки рятують життя . Здорові звички , якщо їх дотримуватися постійно , попереджають виникнення багатьох захворювань та їх ускладнень. Запитайте в свого лікаря,як ви можете покращити тривалість та якість свого життя!

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень