Акредитація медичного закладу
Чи обов'язкова акредитація для медичного закладу????🧐👇👇
На сьогодні багато суперечок з цього приводу. Адже питання і процедура дуже важлива , але на даний час необов'язкова.
І , так що ж таке акредитація медичного закладу ?
Державна акредитація медичного закладу — це офіційне визнання статусу лікувального закладу, наявності у ньому умов для надання певного рівня медико-санітарної допомоги, підтвердження відповідності встановленим критеріям та гарантія високої якості професійної діяльності.
Акредитація ЗОЗ вважається одним зі шляхів зовнішнього контролю якості надання медичної допомоги.
Акредитацію медичного закладу проводять для того, щоб:
проаналізувати діяльність лікувальних закладів різного рівня, визначити оптимальний для них порядок та обсяг медичної діяльності за умов ефективного використання кадрового потенціалу, матеріально-технічної бази, впровадження сучасних медичних технологій
забезпечити захист прав пацієнтів на отримання якісної медичної допомоги необхідного обсягу, контролювати обсяги діяльності медичних закладів
підготувати підґрунтя для поступового переходу до роботи в умовах медичного страхування
оптимізувати мережу медичних закладів відповідно до наявних матеріальних та кадрових ресурсів галузі шляхом припинення їх діяльності або реорганізації
Акредитація медичних закладів добровільна!
Ще наприкінці 2017 року Уряд вніс зміни до статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я та визначив, що заклади охорони здоров’я можуть добровільно проходити акредитацію в порядку, визначеному КМУ.
Звісно, коли є можливість не проходити дану процедуру , то заклади не проявляють ініціативу до проходження даної процедури, адже це досить відповідальна та клопітка робота.
Але завдяки ініціативи Департаменту охорони здоров'я , щодо проходження всіх медичних закладів даної процедури , і наш заклад в цьому році пройшов акредитацію.
КНП "ЦПМСД Сенчанської сільської ради" є акредитований , адже це є оцінкою нашого медичного закладу і оцінкою надання якісних медичних послуг.