Як вибрати грантову програму для ЗОЗ???
Із початком повномасштабної війни галузь охорони здоров’я перебуває під пильною увагою грантонадавачів. Міжнародні партнери спрямовують мільйони грантових ресурсів на підтримку медицини України. Щомісяця відкриваються десятки грантових програм та конкурсів на підтримку проєктів, які сприяють зміцненню галузі.
Для того щоб не загубитися в грантовому різноманітті й не змарнувати часу на участь у конкурсах, де ви не маєте шансів, навчіться знаходити актуальну програму та адаптовувати свою потребу чи проблему під конкретний грантовий конкурс.
Процес залучення грантових ресурсів передбачає чотири обов’язкові кроки.
Крок 1. Визначте проблему, обґрунтуйте актуальність і необхідність невідкладно її розв’язати.
Крок 2. Сформулюйте конкретні потреби, задоволення яких допоможе розв’язати проблему.
Крок 3. Знайдіть грантові конкурси, пріоритети яких збігаються з метою та завданнями вашого проєкту. Це процес нелегкий, адже в Україні працюють десятки фондів і грантових програм, упродовж року відкриваються сотні грантових конкурсів, тисячі грантонадавачів із різних країн по всьому світу готові підтримувати нас грантовою допомогою.
Крок 4. Розробіть грантовий проєкт, який складається з описової частини, бюджету, проєкту та додатків. Докладніше про цей крок — у наступних консультаціях.
Проаналізуйте донорів
Для того щоб підібрати для свого проєкту актуальний грант, ретельно проаналізуйте донорів. Під час аналізу тримайте у фокусі уваги як мінімум 10 аспектів.
Перш ніж узяти участь у грантовому конкурсі, ретельно ознайомтеся з обмеженнями й пересвідчіться, що відповідаєте критеріям прийнятності.
Критерії прийнятності — це вимоги, виконання яких є обов’язковою умовою отримання гранту.
Критерії прийнятності можуть стосуватися:
заявників, які можуть брати участь у конкурсі;
проєктів, на реалізацію яких можуть надати грант;
видів витрат, які можуть бути профінансованими коштом гранту.
Для того щоб заявка, яку ви подаєте на конкурс, успішно пройшла цей етап відбору, вона має відповідати всім трьом групам критеріїв прийнятності.
Отже, щоб підвищити шанси на успіх у грантовому конкурсі, ретельно аналізуйте донорів, зокрема їхні вимоги. Оцініть, наскільки узгоджуються ваші потреби й можливості із програмою підтримки.