A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Сенчанської сільської ради" Полтавської області

Обережно змії!

Дата: 09.05.2024 13:06
Кількість переглядів: 13

 

В Сенчанській громаді почастішали випадки укусів змій

У 2023 році в Україні від укусів змій постраждали 208 людей , в Полтавській області – 10 осіб.

Важливо! Змії в Україні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх – у квітні-травні, під час шлюбного періоду. Другий пік – восени, у вересні.

В Україні водяться як отруйні так і не отруйні змії. До отруйних належать гадюка звичайна , гадюка степова , гадюка Нікольського , до неотруйних – вуж звичайний та медянка звичайна.

Боятися укусів неотруйних змій не варто, звичайно якщо ви вакциновані та ревакциновані (ревакцинація для дорослих кожні 10 років) від правця.

Отрута змій має гемолітичну дію(тобто токсичну дію на кров), тому може спричинити пошкодження нирок.Що стосується змій, які водяться в Україні після укусу в ¼ укушених немає симптомів, смертність виникає рідко.

Укус може мати важчі наслідки у дітей та осіб похилого віку. Симптоми, що характерні для отруйних змій – у місці укусу – малих розмірів , двоточкова , підтікаюча болюча рана з оточуючим її набряком підшкірно – жирової клітковини; швидке наростання набряку ,що охоплює всю кінцівку та навіть більшу площу поверхні тіла. Загальні симптоми (турбують рідко) біль у животі, блювання, кровотечі з ясен, гематурія, висипання на шкірі, лихоманка, задишка, спричинена бронхіальним спазмом або набряком легень. Анафілактичний шок можливий через декілька хвилин після укусу.

Ø Перша допомога

1.Заспокойте потерпілого ,переведіть його в лежаче положення, забороніть рухатися самостійно, рекомендуйте зняти з рук каблучки, годинник та інші предмети, видалення яких може бути утруднене через наростаючий набряк.

2. Обов’язково забезпечте рясне пиття

3.Рану обережно вимийте, прикрийте стерильною марлею , іммобілізуйте кінцівку і тримайте більш – менш на рівні серця . Відсмоктування , розрізання та будь – які інші маніпуляції в ділянці рани небезпечні.

4. Не рекомендується надягати давлючу пов’язку з еластичного бинта або створювати будь – який тиск навколо укусу. Це не запобігає входженню отрути в кровотік, але може збільшити набряк, біль .

5. Негайна госпіталізація до медичного закладу. Викликайте екстрену медичну допомогу, адже це той самий невідкладний стан , який потребує госпіталізації в стаціонарне відділення.

Ø Чого не варто робити , якщо вас укусила змія:

- Відсмоктувати кров( по – перше отрута та кров потрапляють до вас в рот, де ще краще всмоктування. По – друге укус сягає 15 мм, тому висмоктати отруту у вас не вийде все одно)

- Розрізати рану

- Накладати джгут

- Прикладати подорожник (це просто не допоможе)

- Видавлювати (чим більше маніпуляцій з раною тим глибше проникне отрута всередину)

- Припікати(це зробить рану глибшою )

- Вживати алкоголь

Ø Щоб попередити укуси змій :

- Не намагайтеся взяти змію до рук

- Не стрибайте , не бігайте по ділянках з високою травою

- Вдягайте закрите взуття, наприклад високі чоботи

Не робіть різких рухів і не наближайтеся. Замріть та зачекайте, якщо побачили змію. Щойно вона відповзе, без різких рухів відійдіть. Не намагайтеся зловити чи вбити змію, адже ці плазуни проявляють агресію лише у разі небезпеки.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень