A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Сенчанської сільської ради" Полтавської області

Ендометріоз

Дата: 13.03.2024 12:47
Кількість переглядів: 21

♀️ Сьогодні всесвітній день боротьби з одним з найпоширеніших гінекологічних захворювань — ендометріозом. І, хоч сімейні лікарі та лікарки не займаються безпосередньо цією проблемою, знати про ендометріоз необхідно. Коротко розберімо цю патологію, її причини, симптоми та лікування. 

👩 Ендометріоз — це естроген-залежне захворювання, коли клітини ендометрію розростаються за межі внутрішніх стінок матки та спричиняють хронічний запальний процес. Найчастіше ендометріоз виникає у жінок репродуктивного віку.

Патогенез повністю не з'ясований. Тканина ендометрію може мігрувати через фаллопієві труби у черевну порожнину, або перитонеальні клітини можуть трансформуватись у подібні до ендометріальних. Окрім естрогенів, що утворюються в яєчниках, власні уражені ділянки ендометріозу синтезують естрогени та простагландини, що підтримують патологічний стан. Порушення функціонування імунної системи у жінок з ендометріозом сприяє подальшому розвитку цієї патології. Ризик розвитку ендометріозу збільшується в 7 разів, якщо у когось з близьких родичок було це захворювання.

Симптоми ендометріозу:

◽️ дисменорея, яка починається за кілька днів до початку менструації;

◽️ сексуальні розлади: втрата лібідо, біль чи дискомфорт під час сексу та інші;

◽️ біль під час стрибків чи бігу;

◽️ біль під час сечовиділення чи дефекації, кров у калі;

◽️ патологічна кровотеча зі піхви;

◽️ безпліддя;

◽️ об’ємний утвір у нижній частині живота;

◽️ втомлюваність.

Симптоми часто мають циклічний характер. Діагноз встановлюють після ретельного збору анамнезу, гінекологічного огляду, ультразвукового дослідження, лапароскопії та, в деяких випадках — МРТ тазової ділянки.

💊 Не існує лікування ендометріозу до повного одужання. Мета фармакотерапії — запобігти дії естрогенів на тканину ендометрію для зменшення розміру уражених ділянок. Після завершення лікування у половини жінок симптоми повторюються.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень