Пасивна агресія!!
Пасивна агресія — це спосіб вираження негативних почуттів, таких як гнів або роздратування, опосередковано, а не прямо. Пасивно-агресивну поведінку часто важко виявити, і вона може утруднювати стосунки в сім’ї та в суспільстві.
Приклади прихованої агресії:
- Негативні компліменти
"Непогано виглядаєш для свого віку".
- Знецінення досягнень
"І що? Так будь-який дурень може".
- Образливі порівняння
Виглядаєш як корова на льоду.
- Гордовитий тон
"Як можна цього не знати?!".
- Приниження
"Ручки то у тебе криві! Усе з них валиться".
- Сарказм
"А ти спробуй подумати. Це не боляче".
Як боротися з пасивною агресією в інших?
Не піддавайтеся на провокації. Вас хочуть вивести з себе, але не давайте цього агресору.
Подумайте, наскільки ви можете вплинути на людину і наскільки вам потрібні ці відносини. Наприклад, ви навряд чи зможете змінити начальника на роботі, можливо, простіше змінити місце роботи, а не терпіти його вічне невдоволення і невизначені вимоги.
Подумайте, як мінімізувати контакти з агресором. Наприклад, якщо це колега по роботі, то доцільно зовсім не мати з ним нічого спільного, не звертатися до нього, не пропонувати допомогу.
Підштовхуйте агресора до самостійності, припиніть робити за нього вибір і вгадувати бажання. Піклуйтеся про себе, рано чи пізно він зрозуміє, що ви непробивні, і засумнівається в ефективності своєї поведінки.
Не переходьте на особистості, не намагайтеся викликати почуття провини у агресора. Уникайте трикутника Карпмана. Саме цій грі віддають перевагу пасивні агресори. Але в цій грі не буває переможців.