A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Сенчанської сільської ради" Полтавської області

Не дай ІНСУЛЬТУ шансу!

Дата: 25.04.2022 11:18
Кількість переглядів: 45

Перші симптоми інсульту | Уляна Супрун | БлогВи або близька вам людина перенесли інсульт …

Можливо це призвело до розвитку паралічу однієї половини тіла або до порушення ходи та мовлення, розладам чутливості. Ви не поодинокі у вашій біді! Щорічно близько 100 тис.наших співвітчизників переносять інсульт. Причиною цього в більшості випадків є нелікована артеріальна гіпертензія, серед інших причин порушення ритму , ішемічна хвороба серця,  високий рівень холестерину, цукровий діабет, ожиріння, серповидно-клітинна анемія. Якщо вдало лікувати ці стани у свого сімейного лікаря ризик інсульту можна значно зменшити.

Лікування інсульту потрібно проводити лише в стаціонарі. Швидке звернення за спеціалізованою медичною допомогою зменшує смертність та інвалідизацію пацієнтів, надає можливості проведення найбільш ефективних методів лікування. Не втрачайте жодної хвилини – найкращий результат в лікуванні інсульту можна отримати, коли сучасна допомога надається в перші хвилини та години від виникнення перших ознак інсульту.

Для діагностики інсульту обовязково треба зробити діагностичну компютерну томографію головного мозку- це допоможе встановити діагноз та надати дійсно кваліфіковану допомогу.

Реабілітація після інсульту може включати себе :

  • Заняття з логопедом – допоможуть людям , які мають проблеми з вимовою та розумінням мови.
  • Фізіотерапія – використовуються вправи, щоб допомогти вам знову рухатися та набути навичок координації , які ви можливо втратили через інсульт.

Що стосується чарівних таблеток, які допоможуть відновити всі втрачені функції – їх не винайдено,  тому витрачати кошти на медикаменти, які «покращують мозковий кровообіг», «впливають на метаболізм клітин» недоцільно та неефективно.

На жаль, у тих хто переніс інсульт або транзиторну ішемічну атаку, дуже високий ризик повторного інсульту (приблизно в кожного четвертого).Інсульт може виникнути знову, якщо не проводити ефективну профілактику цієї хвороби.  На теперішній час існують рекомендації по ефективні профілактиці розвитку повторних інсультів і ТІА , якими користуються лікарі всього світу.

Тож як можна попередити повторний інсульт?

  • Контролюйте високий артеріальний тиск. Гіпертонія один з найбільш значимих факторів ризику інсульту.  Тому лікар підбере ліки для контролю вашої гіпертонії та надасть рекомендації щодо модифікації способу життя.
  • Киньте палити – паління значно збільшує ризик інсульту , бо пов’язане з накопиченням жирових речовин в артеріях. Паління також підвищує тиск та робить кров більш густою.
  • Регулярно займайтесь спортом та підтримуйте здорову вагу – ожиріння та малорухомість пов’язані з гіпертонією, цукровим діабетом та серцевими захворюваннями. Надлишкова вага значно збільшує ризик ішемічного інсульта.
  • Зниження рівня холестерину – високий рівень холестерину може призвести до атеросклерозу судин, зменшуючи притік крові та кисню до мозку.
  • Лікуйте та контролюйте свої  хронічні хвороби – ішемічну хворобу серця , цукровий діабет, порушеня ритму.
  • Дотримуйтесь рекомендацій лікаря – якщо лікар просить вас приймати ліки постійно – приймайте їх постійно. Зверніться до свого сімейного лікаря, щоб виписати медикаменти по програмі «Доступні ліки» і ви отримаєте ліки безкоштовно або з невеликою доплатою .

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень